دارک سولز: ۵ سلاح که بيش از حد قوی نشان داده شدند و ۵ سلاح که در حقشان کم لطفی شد

ميدانيم که جريان بازيها با انتشار دارک سولز ، دچار تحول اساسی شد. امروزه ترس از دست دادن مخاطب به خاطر سختی بيش از اندازه بازی ، امری خنده دار به نظر ميرسد.

دارک سولز: ۵ سلاح که بيش از حد قوی نشان داده شدند و ۵ سلاح که در حقشان کم لطفی شد

میدانیم که جریان بازیها با انتشار دارک سولز ، دچار تحول اساسی شد. امروزه ترس از دست دادن مخاطب به خاطر سختی بیش از اندازه بازی ، امری خنده دار به نظر میرسد. گیمر ها نیاز به چالش های اساس پیدا میکنند و زیر ژانر "سولزلایک" مثل گوهری ناب برای گیمرهای حرفه ای ارزشمند است.

دارک سولز حقیقتا یکی از بزرگترین بازیهاییست که تا به حال منتشر شده و یکی از بیشترین تاثیرات را در جریانسازی صنعت گیم داشته است. هرچند در ابتدا ، کنترل و هدایت بازی میتواند دشوار باشد مخصوصا وقتی نوبت به انتخاب سلاح مناسب میرسد.برخی از سلاح های بازی بیش از آنچه که شایسته هستند از سوی طرفداران مورد لطف قرار گرفتند ، برخی هم بالعکس ، مورد نفرت واقع میشوند.

 

10- عشق: Uchigatana
این سلاح ( Katana) به عقیده بسیاری ، یکی از بهترین سلاح های Dexterity بازیست که میتواند تا انتهای بازی مورد استفاده قرار گیرد. البته تنها بخشی از این عقیده درست است. این کاتانا ممکن است در ابتدای بازی عالی عمل کند ، اما به مرور با پیشرفت در بازی کارایی خود را از دست میدهد (منظور فرسوده شدن سلاح نیست ، بلکه از نظر عملکرد بازده اولیه را نخواهد داشت) ، پس یا باید واقعا سلاح را با یک گزینه بهتر عوض کنید ، یا اینکه با رشد کم میزان دمج خو بگیرید.

 

9- نفرت: Bandit’s Knife

چاقوی بندیت (Dagger)  یکی از سریعترین سلاح های این فهرست است و قطعا یک انتخاب عالیست برای کسانی که دوست دارند در مبارزات سریع عمل کنند (حالا اینکه سریع بودن در دارک سولز 1 چقدر امکانپذیر است را به خود شما واگذار میکنیم) . بازیکنی که بتواند ذات سریع این سلاح را با دفع مداوم ضربات دشمن ترکیب کند ، قطعا در دارک سولز تبدیل به یک هیولای واقعی میشود.

  مطلب مرتبط:

  بهترین کلاس برای شروع دارک سولز Dark souls

 

 

8-عشق: Man-Serpent Greatsword

شمشیر Man-Serpent Greatsword (Greatsword) به نظر خیلی کمیاب است و ممکن است با پیدا کردن آن ذوق زده شویم ، اما واقعیت اینست که ویژگیهای این سلاح به شکلی است که ممکن است برای بسیاری از بازیکنان غیر قابل استفاده باشد. احتمالا از بیشتر سلاح های Strenght بازی سریعتر است اما به بهای میزان دمج کمتر و سرعت فرسودگی بالاتر. Man-Serpent Greatsword در مقایسه با دیگر Greatsword ها نیاز به ضربه های بیشتری دارد تا کارگر باشد.

 

7- نفرت: Quelaag’s Furysword
 یکی از دو سلاحی که میتوانید با استفاده از روح Quelaag بسازید این شمشیر است (Curved Sword) . Quelaag’s Furysword  دمج خوبی ارائه میدهد ، به سرعت آپگرید میشود و همچنین با هر ضربه فایر دمج وارد میکند.

باید گفت این شمشیر یکی از سرگرم کننده ترین مووست های بازی را هم داراست. اگر میخواهید از کشتار و استفاده از سلاح لذت ببرید ، Quelaag’s Furysword یکی از شمشیرهاییست که باید همراه داشته باشید.

 

6- عشق: Estoc
استوک (Piercing Sword) در ابتدای بازی یک انتخاب عالی برای Dexterity به نظر میرسد ، اما مانند Uchigatana در انتهای بازی پایینتر از دیگر سلاح ها قرار میگیرد. در حقیقت همان اوایل بازی هم سلاح هایی هستند که میتوان به راحتی پیدا کرد و استوک را از رده خارج کرد.

 

5-نفرت: Balder Side Sword

سلاح Balder Side Sword (Straight sword) میتواند یکی از کمیاب ترین سلاح های بازی باشد اما نمیتوان منکر شد که میتوان از آن به عنوان یک نقطه قوت اساسی در مبارزات استفاده کرد. تطبیق پذیری این سلاح برای فارم کردن در زمان کوتاه بسیار کارآمد است.

در مبارزات PvP و PvE هم Balder Side Sword یک سلاح قابل اتکاست که تقریبا میتوان مطمئن بود در شرایط سخت میتوان با استفاده از آن در مبارزات پیروز میدان شد.

 

4-عشق: Zweihander

شمشیر Zweihander (Ultra Greatsword) برای خیلیها (از جمله خود من) سلاح منتخب برای کل دارک سولز است و درک دلیل این انتخاب هم ساده است. این شمشیر در اوایل بازی قابل دستیابیست و اتفاقا یکی از دلایل اصلی محبوبیت این سلاح همین است.

اما در نظر داشته باشید که Zweihander اتفاقا یکی از کندترین سلاح های بازیست ، و افرادی که تازه بازی را شروع کرده اند ممکن است این شمشیر را غیر قابل استفاده بدانند.

(گذشته از نظر مولف ، یکی از مهمترین فاکتور ها برای انتخاب این شمشیر مووست بسیار کاربردی آن است. برای شرایط مختلف ، چه نبرد با باس ها ، مبارزات تن به تن و یا مواجهه با تعداد زیادی از دشمنان عادی این شمشیر کاربرد خوبی دارد . به صورت دو دست و همچنین به شکل شمشیر و سپر بسیار کاربردیست. آپگریدها به شدت میتوانند قابلیت این شمشیر را بالا ببرند و اسکیل پذیری خوبی هم دارد. به شخصه فقط با همین سلاح دار سولز یک را به شکل N+++ به پایان رسانده ام.)

 

3-نفرت: Murakumo

شاید خجالت آور باشد که هنگام صحبت درباره سلاح های برتر دارک سولز ، حرفی از Murakumo (Curved Greatsword) به میان نمی آید. اما این سلاح حداقل استفاده سرگرم کننده ای در مبارزات عادی دارید.

البته این واقعیت که سلاحی با نیاز حداقلی 28 Strenght چرا باید بوسیله dexterity اسکیل شود جواب مشخصی ندارد ، اما در نهایت دمج بالا و  فضای گسترده ای که سلاح برای ضربه زدن در دسترس قرار میدهد این شمشیر را به یک انتخاب خوب بدل میکند.

 

2-عشق: Black Knight Halberd

سلاح Black Knight Halberd (Halberd) یکی از بهترین سلاح های بازی از ابتدا تا انتها محسوب میشود و مخصوصا برای اسپیدرانرها به دلیل دمج بالا و قابلیت دستیابی در همان اوایل بازی ، یکی از محبوب ترین سلاح هاست.

البته یک مطلب که باید در نظر داشته باشیم اینست که Black Knight Halberd سلاحی نیست که هر بازیکنی بتواند بیلد مناسب آن را انجام دهد. این سلاح به شدت کند است و برای مواقع PvP کلا غیر قابل استفاده است. هرچند استفاده به صورت PvE هم بعد از مدتی حوصله سر بر میشود. بازیکنانی که به دنبال سلاحی برای اواخر بازی هستند ، شاید بهتر باشد به آیتم بعدی لیسیت سر بزنند.

 

1- نفرت: Lifehunt Scythe

در بیشتر مواقع ، کاربران هنگام مقایسه بهترین سلاح های dexterity در بازی Great scythe را بسیار بالا رتبه بندی میکنند و Lifehunt scythe را کلا از دور خارج میکنند ، اما واقعا درست نیست. Lifehunt Scythe یکی از سلاح هاییست که بازیکنان برای انتخاب سلاح خوب برای انتهای بازی واقعا باید روی آن حساب باز کنند.

صدمه ای که این سلاح میتواند وارد کند واقعا بالاست ، قابلیت این سلاح برای ایجاد خونریزی بالا بوده و یکی از دو سلاحیست که با فعال کردن خونریزی ، 50 درصد کل سلامتی دشمن را از بین میبرد.به همین علت برای مقابله با مهاجمین در حالت آنلاین دارک سولز هم واقعا کاربردیست. هرچند این سلاح خونریزی را برای خود کاربر هم فعال میکند ، اما استفاده از زره و اکسسوریهای مناسب میتواند این نقطه ضعف را قابل تحمل تر کند.

 

مطلب مرتبط:

بهترین کلاس برای شروع دارک سولز Dark souls

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه
شنبه 21 مرداد 1402 0 دیدگاه
چهارشنبه 28 تير 1402 0 دیدگاه
سه شنبه 06 تير 1402 0 دیدگاه